Brama

Bramy garażowe rolowane heroal, DT heroal

Materiał

Bramy rolowane i DT wykonane są z odpowiednich profili bramowych firmy heroal. Są to profile wykonywane metodą rolkowo-formową z lakierowanych proszkowo taśm aluminiowych, o wysokości pojedynczej listwy 75 mm i grubości 20 mm. Połączenie listew w celu uzyskania jednolitego pancerza bramy odbywa się poprzez odpowiednie ich ukształtowanie w procesie produkcyjnym.

Wygląd Zewnętrzny

Powierzchnia aluminium lakierowana proszkowo farbami epoksydowymi zapewnia szczególnie dużą odporność na ścieranie i działanie promieni słonecznych, jak również udostępnia szeroką gamę kolorystyczną. W celu doświetlenia pomieszczenia z zewnątrz stosowane są profile z wizjerami ze szkła akrylowego.

Zabezpieczenia

Zaleca się stosowanie zabezpieczeń przed przygnieceniem, które zatrzymują opuszczającą się bramę po natrafieniu przez nią na jakąkolwiek przeszkodę np. osobę, samochód, rower (tzw. listwa kontaktowa) lub też reagują na poruszającą się osobę lub przedmiot w płaszczyźnie ruchu bramy (tzw. bariera podczerwieni).

Montaż

W standardowym sposobie montażu, bramy montowane są od wewnętrznej strony garażu na nadprożu lub pod sufitem bez konieczności stosowana kasety osłaniającej. Minimalna wymagana wysokość nadproża nad światłem otworu bramowego wynosi:

Minimalne wymagane wysokości nadproża dla bram segmentowych:

W przypadkach koniecznych (brak nadproża, niski garaż itp.) bramy rolowane mogą być montowana na zewnątrz budynku w kasecie osłaniającej (300 lub 360 mm):


Brama

Bramy garażowe segmentowe

Jeżeli szukasz bramy o dobrych właściwościach izolacyjnych. Bramy segmentowe są aktualnie najlepszym rozwiązaniem dla współczesnych garaży, zwłaszcza tych ogrzewanych. Dzięki konstrukcji sekcji po zamknięciu bramy te tworzą sztywną i szczelną powierzchnię.

Materiał

Rama stalowa. Pancerz bramy wykonany z sekcji stalowych o grubości 40mm, ocynkowanych i lakierowanych dwustronnie, wypełnionych pianką poliuretanową FCKW. Wysokość profili wynosi od 500 do 620mm. Dla zapewnienia sztywności i odpowiedniej trwałości poszczególne sekcje wzmocnione są w miejscu mocowania zawiasów. Dla dużych szerokości bram stosuje się ponadto specjalne wzmocnienia zewnętrzne zapewniające prawidłową pracę bramy. Po obwodzie bramy jak i pomiędzy poszczególnymi sekcjami stosuje się zestaw uszczelek zapewniający konieczną szczelność i izolację termiczną.

Wygląd Zewnętrzny

Powierzchnia sekcji, posiadająca drewnopodobną strukturę zewnętrzną, lakierowana jest poliestrowo w kolorach standardowych białych RAL 9002 lub 9016 (możliwość lakierowania w dowolnym kolorze RAL). W zależności od wymagań posiada przetłoczenia liniowe poziome lub kasetonowe.Wewnętrzna strona sekcji posiada strukturę stucco z przetłoczeniami poziomymi, kolor biały RAL 9002.

Zabezpieczenia

Zabezpieczenie przed otwieraniem z zewnątrz w postaci zamka baskwilowego z wkładką patentową, obsługa od zewnątrz i wewnątrz. Ponadto, w przypadku zastosowania napędu elektrycznego bramy, zabezpieczenie stanowi realizowany przez niego docisk sekcji (blokada mechaniczna bramy). Ponadto wszystkie sekcje tworzące pancerz bramy są skonstruowane tak, aby nie dopuścić do przypadkowego zakleszczenia palców podczas jej zamykania. Napęd elektryczny posiada system przeciążeniowy zabezpieczający przed przygnieceniem osoby bądź pojazdu podczas opuszczania bramy.

Montaż

Brama wsuwana jest pod sufit na prowadnicach stalowych, podwieszonych na stalowych wspornikach.

Minimalne wymagane wysokości nadproża dla bram segmentowych:

Maksymalne wymiary bram segmentowych: